اتریوم چیست؟ آنچه شما باید درباره Ethereum بدانید

در طی چهار سال اول پس از ظهور سیستم فناوری غیرمتمرکز بلاکچین ، بیت کوین تنها پیشگام در صنعت بلاکچین بود. ارزهای رمزنگاری شده دیگر مانند لایت کوین یک نوع خروجی از بیت کوین بودند. توسعه دهندگان اولیه که شکوه و عظمت سیستم بلاکچین و ارز بیت کوین را کشف کردند ، کد نرم افزاری را که بلاکچین بر روی آن ساخته شده است ، قرار دادند و با آنچه اکنون اتریوم نامیده می شود ، سیستمی که چیزهای زیادی به صنعت رمزنگاری اضافه می کند.

اتریوم

نماد BTC استفاده از دارایی های دیجیتال توسط سیستم مالی را محدود می کند و اجازه نمی دهد پتانسیل کامل فن آوری نوآورانه آشکار شود. نتیجه این ظهور ارز و سیستم اتریوم بود ، یک ارز رمزنگاری شده که رقیب اصلی طلای دیجیتال بیت کوین شد.

اتریوم ابزاری جهانی برای راه اندازی برنامه های غیرمتمرکز بر اساس قراردادهای هوشمند و همچنین یک ارز رمزپایه قوی است و بعد از بیت کوین دومین در لیست محبوب ترین ارزهای رمزپایه است.

ارزش اصلی شبکه Ethereum ارزهای رمزپایه نیست ، بلکه قابلیت های بستر مجازی است. انواع مشاغل بلاکچین بر روی بستر اتریوم راه اندازی می شوند ، از مشاغل دیجیتال در مدیریت زنجیره تامین ، ورزش ، سیستم عامل ها ، سفر ، تجارت آنلاین و موسسات خیریه.

مقدمه :

قبل از اینکه بیشتر درک کنید که اتریوم چیست ، باید بفهمید اینترنت چیست. امروز ، تمام داده های شخصی ، رمزهای عبور و اطلاعات مالی ذخیره می شوند، در رایانه های دیگران ، رایانه های ابری یا سرورهای متعلق به شرکت هایی مانند آمازون ، فیس بوک و گوگل …

اما علیرغم مزایای ارائه شده توسط شرکت ها ، آنها در مقابل تهدیدات دزدی داخلی و خارجی و در مقابل نفوذ دولت هایی که می توانند بدون اطلاع شما به پرونده های شما دسترسی ناخواسته به پرونده های شما را بدست آورند ، با تأثیرگذاری یا حمله به یک سرویس شخص ثالث (یعنی ، هر یک از شرکت هایی که خدمات ذخیره اطلاعات ، پیام ها ، پرونده ها ، ایمیل ها را ارائه می دهند …). این بدان معنی است که حتی اگر شعارهای بسیاری از شرکت ها مبنی بر “حریم خصوصی شما امن است” وجود داشته باشد ، می تواند اطلاعات مهم را بدزدد ، نشت کند یا تغییر دهد.

اتریوم یکی از جدیدترین فناوری هایی است که راه حل های فن آوری را ارائه می دهد که واسطه ها را در بسیاری از بخش ها از بین می برد.

در حالی که بیت کوین قصد دارد PayPal و خدمات بانکی آنلاین را بازنشسته کند ، هدف اتریوم استفاده از بلاکچین را برای جایگزینی اشخاص ثالث به صورت محلی و الکترونیکی مانند مواردی که اطلاعات را ذخیره می کنند ، وام های رهنی را انتقال می دهد و ابزارهای مالی پیچیده ، حسابداری ، سوابق بانکی می تواند غیرمتمرکز باشد.

چه کسی اتریوم را تأسیس کرد؟

در سال ۲۰۱۳ ، یک برنامه نویس جوان کانادایی ، بنیانگذار مجله Bitcoin به نام Vitalik Buterin ، به همراه همکارش Gavid Wood ، مفهوم پلت فرم Ethereum Blockchain را معرفی کردند. ارز رمزنگاری شده در این شبکه نه تنها به عنوان وسیله پرداخت ، بلکه امکان تبادل منابع برای انواع سرویس های وب را که در یک شبکه همتا به همتا کار می کنند نیز ایفا می کند. در چارچوب ICO که سال بعد برگزار شد ، این شرکت موفق به جمع آوری ۳۱۰۰۰ بیت کوین شد که در آن زمان ۱۸ میلیون دلار ارزش داشت. ویتالیک بوترین موفق شد توجه بانک ها را به پروژه جدید جلب کند. شبکه Ethereum در تابستان ۲۰۱۵ در حالت آزمایشی راه اندازی شد. اما مجموعه کامل گزینه ها فقط ۹ ماه بعد ، هنگام ایجاد و اجرای پروتکل در دسترس قرار گرفتند.

در ژوئن همان سال ، یک آسیب پذیری در کد DAO کشف شد ، سیستمی که به طور مستقل سرمایه های خطر پذیر را مدیریت می کند. به دلیل اشکال در این برنامه ، هکرها با سرقت حدود یک سوم ارز رمزنگاری شده ، آن را به شعبه ای از زنجیره ChildDAO منتقل کردند که کاملاً تحت کنترل آنها بود.

ویتالیک بوترین به همراه بخشی از جامعه Ethereum تصمیم گرفتند پول را به سرمایه گذاران بازگردانند. در نتیجه ، در تاریخ ۲۰ ژوئن ۲۰۱۶ ، یک رویداد هارد فورک شبکه که تغییرات ایجاد شده توسط هکرها را باطل کرد. اما بخش دیگری از جامعه تصمیم گرفت که در پروژه DAO باقی بماند ، بنابراین شبکه رمزنگاری Ethereum Classic شکل گرفت.

به طور خلاصه اتریوم می خواهد “رایانه جهانی” باشد ، کامپیوتر غیرمتمرکز دموکراتیک که می توانیم آن را به عنوان الگوی جدید سرورها در نظر بگیریم.

با استفاده از اتریوم ، هزاران سرور به اصطلاح “گره” هایی که توسط داوطلبان از سراسر جهان اداره می شوند ، جایگزین می شوند (بنابراین “یک رایانه غیرمتمرکز دموکراتیک جهانی” شکل می گیرد)

چشم انداز این است که Ethereum وظیفه نگهداری ، احراز هویت ، امنیت و حفظ داده ها را در اختیار افراد (ماینرها ) با رایانه های خود از هرجای دیگر از سراسر جهان قرار می دهد.

اتریوم

چرا به اتریوم احتیاج داریم؟

بلاکچین اتریوم همه را قادر می سازد تا هنگام انجام کارهای خاص از تمام مزایای فناوری دفتر توزیع شده استفاده کنند. پس از ظهور سیستم Ethereum ، دیگر نیازی به ایجاد یک شبکه رمزنگاری شخصی نبود. با پرداخت هزینه نسبتاً کم ، می توانید از یک راه حل آماده استفاده کنید.

ده ها هزار برنامه رایانه ای که به زبان های برنامه نویسی مختلف نوشته شده بودند اکنون قادر به اجرا و تعامل با یکدیگر در یک سایت بودند و دامنه فناوری Blockchain را بسیار گسترش دادند. طبق گفته ویتالیک بوترین ، Ethereum یک اینترنت جدید است ، با تمام پتانسیل و چشم انداز نامحدود. در اصل ، آنها برنامه های رایانه ای هستند که معامله را کنترل می کنند.

مثال: اگر شخصی ۱۰ دلار در دستگاه قهوه بگذارد ، وقتی شرط پرداخت ۱۰ دلار برای فنجان فراهم شود ، یک فنجان قهوه برای شما درست می کند ، اما اکنون ایمن تر است و در تصمیمات بسیار حساس مورد استفاده قرار می گیرد .

قراردادهای هوشمند به طور موثری از معاملات و انطباق قرارداد در یک محیط کاملاً مجازی پشتیبانی می کنند.

از این رو ، هر برنامه نویس واجد شرایط می تواند برنامه خود را بر اساس اکوسیستم Ethereum ایجاد کند و طبق یک الگوریتم کاملاً مشخص کار کند. این سیستم محافظت در برابر خرابی ها و مزاحمان ، عدم نظارت و عدم تداخل تنظیم کننده های خارجی را تضمین می کند. اگر یکی از گره های ارائه دهنده این قرارداد هوشمند خراب شود ، برنامه به گره دیگری تغییر می کند و به کار پایدار ادامه می دهد. اطلاعات به دست آمده در هنگام اجرای قرارداد هوشمند به لطف سیستم ذخیره سازی توزیع شده با هزاران گره بدون تغییر خواهد ماند.

شبکه اتریوم اجازه می دهد تا:

  • راه اندازی قراردادهای هوشمند پیشرفته برای مدیریت زنجیره های تدارکات.
  • از هر نوع برنامه ای (بازی ها ، برنامه های کاربردی و غیره) ایجاد کنید.
  • خدمات شناسایی مشتری و تأیید اعتبار سند را مدیریت کنید.
  • تنظیم سیستم عامل های تجارت غیرمتمرکز.

از نظر تئوری ، در بلاکچین اتریوم ، می توانید رای گیری الکترونیکی را در انتخابات آغاز کنید ، بدون نگرانی در مورد تقلب یا تغییر داده ها ، زیرا این امر به لطف بلاکچین غیرممکن است.

برنامه های شما توسط شخص ثالث نیز کنترل می شود ، زیرا اپل و Google انتخاب شما را سانسور می کنند و باعث می شوند برنامه های خاصی را انتخاب کنید که می توانید بارگیری کنید.

از سرویس بایگانی و ویرایش اسناد آنلاین مانند Evernote یا Google Docs استفاده کنید. اگر نویسنده یا صاحب مالکیت معنوی بودید ، حتی قبل از انتشار اولین بار Google می توانست بداند که در آینده قصد انتشار چه چیزی را دارید.

علاوه بر این ، چندین سیستم عامل خدمات مالی ICO و DeFi بر اساس بستر Ethereum در حال برگزاری هستند که برای آن یک توکن استاندارد منتشر شده به نام ERC 20 ساخته شده است. استاندارد ERC 20 تضمین می کند که همه پروژه ها با استانداردهای امنیتی تعیین شده مطابقت دارند.

این راه اندازی اکوسیستم اتریوم بود که یک رونق واقعی در بازار ICO ایجاد کرد. هر کاربر می تواند برنامه های خاص خود را ایجاد کند. با توجه به معیارهای از پیش تعیین شده ، تصحیح کنید. رعایت قوانین استاندارد ERC-20 برای اطمینان از تعامل طبیعی دارایی های مجازی شخصی با بقیه سیستم ضروری است.

هنگامی که یک برنامه جدید فعال می شود یا یک تراکنش اجرا می شود ، شبکه داده های جمع آوری شده را در یک “کد باینری” پردازش می کند ، ماشین مجازی رمزگشایی و اجرا می کند.

شروع یک پروژه بلاکچین Ethereum بسیار ساده و نسبتاً ارزان است. برگزارکنندگان جدید استارت آپ خیلی زود از این مزیت استفاده کردند. اکنون این سیستم هزاران برنامه با نمادهای اصلی را اجرا می کند و کمپین های جمع آوری کمک مالی بطور منظم سازماندهی می شوند. تیم های جوان سرمایه گذاری رمزنگاری ارزهای رمزنگاری شده خود را به همان روشی که شرکت های عادی سهام خود را می فروشند.

در Ethereum ، با توجه به داده های توزیع شده و رمزگذاری شده ، شما کسی هستید که به تنهایی داده های خود را کنترل می کنید (زیرا رمزگذاری شده است و راه حل رمزگذاری در دست شماست) زیرا این شما هستید که کلید خصوصی آن را در اختیار دارید ، همچنین همه خلاقیت های شما و همه کتابهای شما دارای یک کلید عمومی به نام شما یا به نام سازمان شما هستند و قابل تغییر نیستند به این دلیل که در بلاکچین و به صورت رمزگذاری شده ثبت شده است (هر کسی که کلید خصوصی شما نداشته باشد نمی تواند آنچه را که در شبکه دارید باز کند).

ایده این است که هیچ کس نمی تواند آنچه را که متعلق به شما است را کنترل کند به جز شما ، مانند اینکه یک کامپیوتر آفلاین دارید که به اینترنت وصل نیست و تمام داده های خود را در آن ذخیره می کنید. فقط کاربر می تواند تغییرات ایجاد کند و نه هیچ نهاد دیگری. با این حال ، Ethereum ، رایانه یکپارچه جهانی ، در هر زمان برای شما مناسب است و می تواند از هرجای دنیا و از هر دستگاهی که بخواهید به داده های شما دسترسی پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.