انقلاب سبز هیدروژنی به اروپا و آسیا حمله می کند

اروپا و چین شاهد میدان نبرد جدیدی برای رقابت و مسابقه برای کنترل هیدروژن هستند، اما این رقابت اخیرا برای افزایش قابلیت‌های تولید هیدروژن سبز، که هیدروژن تولید شده از منابع پاک است بالا گرفته است.

این امر پس از آن صورت گرفت که شل از راه اندازی یکی از بزرگترین تاسیسات الکترولیز هیدروژن (یونیزاسیون هیدروژن) در چین خبر داد. چین و کره جنوبی از طرح های بزرگی برای اجرای پروژه های تولید هیدروژن سبز رونمایی کرده اند،

حتی قبل از همه‌گیری کرونا، بسیاری از دولت‌ها در سرتاسر جهان به دنبال تغییر رویه از سوخت‌های فسیلی به سمت منابع انرژی تجدیدپذیر بودند، چین و کشورهای اروپایی به عنوان بازیگران اصلی در تلاش برای تسلط بر رقابت هیدروژنی ظاهر شدند.

سوخت هیدروژن

در سال ۲۰۲۰، قرارداد سبز اتحادیه اروپا یک طرح سه مرحله ای را برای حمایت از توسعه صنعت هیدروژن سبز در قاره کهن برجسته کرد که این مراحل شامل اجرای پروژه هایی برای تولید و مصرف هیدروژن سبز در صنایع و بخش های مختلف تا سال ۲۰۲۴ است. و همچنین راه اندازی هاب های توسعه برای صنعت هیدروژن تا سال ۲۰۳۰٫ همچنین ایجاد زیرساخت های عظیم برای هیدروژن در اروپا.

در همین حال، فناوری یونیزه کردن هیدروژن با الکتریسیته به سرعت در چین افزایش یافت، که باعث شد پکن با توسعه تحت رهبری شرکت‌هایی در اروپا مانند زیمنس و تیسن کروپ هماهنگ شود.

در سال ۲۰۲۱، شل از افتتاح یکی از بزرگترین نیروگاه های الکترولیز هیدروژن سبز در چین برای بهره برداری در بازی های المپیک زمستانی خبر داد که این ماه آغاز شد. این نیروگاه ۲۰ مگاواتی در شهرستان شانگجیاکو، استان هبی واقع شده است. چین همچنین تعدادی پروژه برای تولید هیدروژن خاکستری (که از سوخت‌های فسیلی استخراج می‌شود) افتتاح کرده است، اما تلاش می‌کند بعداً بر فناوری‌های هیدروژن سبز تمرکز کند تا ردپای کربن اقتصاد خود را کاهش دهد.

همچنین در کره جنوبی، گروه هیوسانگ از سرمایه گذاری ۸۳۵ میلیون دلاری در توسعه و تولید هیدروژن سبز برای تولید ۱۰ مگاوات برق از طریق الکترولیز آب به اکسیژن و هیدروژن خبر داد.

انقلاب هیدروژن سبز در حال هجوم به اروپا است. اسپانیا، شرط خود را بر روی آینده هیدروژن سبز از طریق برنامه ای برای سرمایه گذاری ۴٫۴ میلیارد دلاری در تولید و مصرف آن فاش کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.