بازار ارزهای دیجیتال بیش از یک تریلیون دلار ضرر می کند

از زمان رسیدن به اوج در اوایل نوامبر، ارزهای دیجیتال به شدت سقوط کرده اند و ۱٫۳۵ تریلیون دلار از ارزش بازار این ارزها را از بین برده اند.

واشنگتن پست گزارش داد که بر اساس داده های ارائه شده توسط Coinmarketcap، کاهش اخیر در ارزهای دیجیتال تقریبا نیمی از ارزش کل این بازار را از بین برده است.

رونق بازار ارزهای دیجیتال بسیاری از سرمایه گذاران و سفته بازان را در جستجوی سودهای سریع جذب کرده است، از جمله آمریکایی ها.

بر اساس مطالعه اخیر مرکز تحقیقاتی پیو، یک نفر از هر شش نفر در ایالات متحده اکنون می گوید که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری، معامله یا استفاده دیگری کرده است.

ارزهای دیجیتال

سرعت کاهش در هفته گذشته افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران از شرط بندی های پرمخاطره در جستجوی پناهگاه های امن تر فرار کردند.

فروپاشی ارزهای رمزپایه بر تنظیم‌کنندگان در واشنگتن فشار آورده است تا قوانین سخت‌گیرانه‌تری را در این بازارهای غیرمتمرکز اعمال کنند و سؤالات جدیدی در مورد خطرات ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران عادی ایجاد کرده است.

ایان کاتز، مدیر عامل Capital Alpha Partners، یک شرکت تحلیل سیاست واشنگتن، گفت که این کاهش “باعث می‌شود افراد بیشتری با نمایندگان منتخب خود تماس بگیرند، از ارزهای دیجیتال ناراضی باشند یا احساس کنند به نحوی به آنها ظلم شده است.”

او افزود: «همه تنظیم‌کننده‌ها و اعضای کنگره می‌خواهند هوشیار ظاهر شوند، و اگر این (بازار) به یک حمام خون مداوم تبدیل شود، انگیزه برای اقدام را افزایش می‌دهد.»

کاهش قیمت کریپتوکارنسی باعث فروش در بازار سهام شده است که باعث شده است شاخص استاندارد s&500 در سال جاری حدود ۸ درصد از ارزش خود را از دست بدهد، زیرا سرمایه گذاران برای افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو و احتمالاً درآمدهای شرکت ناامید کننده آماده می شوند. .

با این حال، هم بازارهای ارز دیجیتال و هم بازارهای سهام در تلاش هستند تا برخی از ضررهای اخیر خود را جبران کنند. بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال که صبح روز دوشنبه با کمتر از ۳۳۰۰۰ دلار معامله شد، بعدازظهر سه شنبه به حدود ۳۷۰۰۰ دلار بهبود یافت.

پس از دو روز نوسان شدید، S&P 500 و Dow Jones Industrial Average در ابتدای هفته در سطوح خود قرار گرفتند.

با این حال، برخی این کاهش را تنها یک کاهش موقتی می دانند و اینکه بازارهای ارزهای دیجیتال یک اوج ثابت جدید خواهند داشت.

جورج بورک، بنیانگذار یک صرافی ارزهای دیجیتال که در پورتوریکو فعالیت می کند، گفت: «شخصاً فکر می کنم این رکود بسیار موقتی است.

بورک در ماه مه به پورتوریکو نقل مکان کرد و از معافیت های مالیاتی جزیره استفاده کرد.

و افراد تازه ثروتمندی که در سال گذشته به پورتوریکو نقل مکان کردند تا از معافیت های مالیاتی در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال استفاده کنند، تأثیر زیادی از نوسانات اخیر قیمت ندیده اند.

او ادامه داد: “مردم اینجا احتمالاً هولدر هستند. بسیاری از آنها سال ها در این بازار بوده اند و چرخه های قیمتی متعددی را دیده اند. نیازی نیست که هیچ یک از ما وحشت کنیم و بفروشیم.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.