نحوه خرید سهام چگونه است؟ بررسی نکات مهم آن

نحوه خرید سهام چگونه است؟ بررسی نکات مهم آن

 

نحوه خرید سهام چگونه است؟

در این مقاله آموزشی قصد داریم که به بحث خرید تحت عنوان نحوه خرید سهام چگونه است بپردازیم همچنین با شرکت در کلاس های آموزشی بورس نوسان کده می توانید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید .

نحوه خرید سهام :

امروزه همه افراد در هر قشری از جامعه به دنبال افزایش دارایی و ثروت خود هستند تا بتوانند رفاه خود و خانواده را تامین کنند ، یکی از موثرین روش ها سرمایه گذاری می باشد ، سرمایه گذاری می تواند در هر صورت امکان پذیر باشد و یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری خرید سهام از بورس می باشد ، خرید سهام به دو روش قابل خرید می باشد :

  1. خرید به صورت حضوری در بازار بورس
  2. خرید به صورت آنلاین است که به این نوع خرید معاملات آنلاین در بورس نیز اطلاق می شود.

نکات مهم قبل از خرید سهام :

برای اینکه یک معامله موفق و پر سودی داشته باشید می بایست وضعیت شرکت را مورد تحلیل بنیادی و تکنیکال قرار بدهید تا متوجه شوید که آیا خرید این سهام با این قیمت باعث سود دهی شما می شود یا خیر .
در اینجا به تشریح عبارت تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال می پردازیم :
در تحلیل بنیادی به کلیه آمار و ارقام ثبت شده در سامانه کدال توجه می شود و سپس ارقام به دست آمده را با قیمت روز سهام مورد بررسی قرار می دهد ، و در نتیجه می توانید تصمیم گیری نهایی جهت خرید سهام  را انجام دهید .
در تحلیل تکنیکال برخلاف تحلیل بنیادی ، به آمار و ارقام هیچ توجهی نمیشود بلکه تنها به نمودار قیمت یک سهم توجه می شود و بر این اساس می توان قیمت آتی سهام را یافت .

خرید سهام در بورس تهران :

 

نحوه خرید سهام چگونه است؟

مراجعه به کارگزاری های مورد تایید سازمان ، یکی دیگر از نکات مهمی است که قبل از انجام خرید سهام باید به آن توجه داشته باشید .
پس از یافتن کارگزاری مورد تایید سازمان حال می بایست به تکمیل فرمهای ثبت نام خود در کارگزاری و در سامانه سجام بپردازید و پس از دو روز کاری کد معاملاتی شما صادر می شود و بعد از آن می توانید خرید سهام در بورس و فرابورس ، اوراق ، تسه و …انجام دهید.

 

روش خرید سهام در بورس :

چهار روش تعریف شده جهت خرید و فروش سهام وچود دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم :

  ۱ – خرید و فروش سهام به صورت آنلاین : یکی از محبوب ترین روش های خرید و فروش سهام در بازار بورس به صورت آنلاین است ، در این روش فرد بدون نیاز به مراجعه حضوری و در مدت زمان کوتاهی می تواند سهام مور نظر خود را انتخاب و برای خرید و یا فروش آن اقدام کند . همانطور که در مقاله آموزش معاملات آنلاین بورس گفته شد افراد می باست دارای مدرک دیپلم باشند . لازم به ذکر است حداقل سرمایه گذاری در سیستم معاملاتی آنلاین یک میلیون ریال است .

۲ – خرید و فروش سهام به صورت اینترنتی : همه ما می دانیم که در هر ساعتی از روز نمیتوانیم به سیستم جهت خرید سهام به صورت آنلاین دسترسی داشته باشیم پس با توجه به این بحث افرادی که دارای چنین شرایطی هستند می تواننند از این روش برای خرید سهام اقدام نمایند. در این روش یک درخواست اینترنتی از طرف کارگزار تعریف می شود و شما می توانید به راحتی در هر زمان که به سستم دسترسی داشتید سهام مد نظر خود را خریداری کنید و بعد از آن کارگزار از خرید شما مطلع می شود و در ساعات کاری درخواست شما وارد بازار معامله می گردد . لازم به ذکر است ارزش هر یک سهم در این روش اینترنتی پنج میلیون ریال است .

۳ – خرید و فروش سهام به صورت حضوری : این روش مخصوص افرادی است که حداقل مدرک دیپلم را دارا نمی باشند و باید بصورت حضوری در بازار بورس حضور پیدا کنند و در ادامه باید فرم خرید سهام را پر کنند  و این فرم باید توسط سرمایه گذار و نماینده کارگزاری امضا شود و سپس  مبلغ سهام را واریز نمایند .

۴ – خرید و فروش سهام به صورت تلفنی : در این روش شما درخواست خود را  تلفنی به کارگزار اعلام می کنید و کارگزار سهم مورد نظر شما را خریداری می کند . لازم به ذکر است که حساب شما برای خرید می بایستی موجودی ریالی کافی را داشته باشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.