تحلیل و بررسی شاخص کل بورس تهران + بروزرسانی

شاخص کل بورس چیست؟ شاخص کل بورس یا شاخص قیمت و بازده نقدیکه در بازار بورس بین فعالان این عرصه بسیار محبوب است به میانگین بازدهی سهام در بورس اشاره می کند همچنین قیمت سهام و سود سالیانه شما ار محاسبه می نماید .

مثلا اگر شاخص کل بورس در طی ۱سال از عدد ۴۰۰۰۰ به ۵۰۰۰۰ برسد (۵۰% رشد کند) نشان دهنده این است که میانگین بازدهی بورس طی این یکسال برابر با ۵۰% بوده است. برای مطالعه دقیق تر می توانید از این لینک استفاده نمایید.


مورخ ۲۶ اسفند ۹۸

همانطور که مطلع هستید از ابتدای سال ۹۸ شاخص کل بورس تهران با یک رشد خیره کننده به عدد ۵۵۵ هزار واحد رسیده است و از ابتدای سال توانسته بیش از ۲۰۰% رشد داشته باشد. پس بنابراین سال ۹۸ را می توان یک سال طلایی برای بورس تهران دانست.

اما با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و نیاز معامله گران به تسویه حساب و نقدینگی شاهد کاهش شاخص کل بورس بودیم.

سناریو نزولی: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم مهار بموقع آن و بسته شدن کسب و کارهای خرد شاید شاخص کل هم تحت تاثیر قرار بگیرد و نزول را ادامه دهد که اگر این کار را بکند مانند سایر بورس های دنیا عمل کرده و می تواند تا ۴۴۰ هزار واحد هم کاهش یابد.

سناریو صعودی: تمام اندیکاتورها نشان دهنده روند صعودی پرقدرت هستند و هیچ کدام از آن ها نشانه از نزولی را ندارد و این کاهش شاخص کل می تواند به خاطر نقدینگی پایان سال باشد. اگر بخواهد رشد صعودی ادامه پیدا کند شاخص کل می تواند تا ۶۱۰ هزار واحد هم در سال ۹۹ صعودی کند.

تحلیل شاخص کل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.