۵ راهکاره عالی برای دستیابی به استقلال مالی

چگونه می توان به استقلال مالی دست یافت؟

 

استقلال مالی

استقلال مالی چیست؟
استقلال مالی یا Financial independence یعنی اینکه شخص به قدری ثروت دارد که دیگر نیازی به کار کردن ندارد به راحتی مخارج زندگیش را پرداخت می کند. در این حالت سرشار از احساس غرور و اعتماد به نفس می‌شویم. تجربه این حس دلنشین بهترین انگیزه برای تلاشی پرشور در مسیر رسیدن به استقلال مالی است.

مزایای استقلال مالی:

  • داشتن درآمدی ثابت در هر ماه
  • ساعت‌های مشخص کاری
  • در اختیار داشتن پول زیاد
  • بازنشستگی از کار در زمان جوانی
  • لذت بردن از زندگی به دلیل نداشتن محدودیت‌های مالی

بررسی معایب عدم استقلال مالی:

  • دریافت مقدار ناچیز پول در زمان های مشخص
  • کار کردن تا زمان بازنشستگی
  • عدم توانایی در تغییر ساعت‌های کاری
  • تلاش زیاد برای پولدار کردن کارفرما

رابطه‌ای بین استقلال فکری و استقلال مالی:

یکی از مهمترین گزینه هایی باید قبل از استقلال مالی به دست پیدا کنیم، استقلال فکری داشتن است چون تفکر، هر موفقیت و هر شکستی را ایجاد می کند. پس برای دستیبابی به استقلال فکری باید تغییراتی در خود ایجاد کنیم از جمله جایگزینی افکار منفی با مثبت و اصلاح رفتارهایی مانند ناامید بودن، ترسو بودن. به قدری فکر جدید خود را با خودتان تکرار کنید که ملکه ذهنتان شود، به حدی روی آن پافشاری کنید که به آن ایمان بیاورید. وقتی یک تفکر به باور تبدیل شود، تمام چیزهایی که زمانی غیرممکن به نظر می‌‌رسیدند، به شیوه‌ای جادویی محقق می‌شوند. یکی از مهمترین قدم ها برای رسیدن به استقلال فکری ، تغییر رفتارهای مالی خودمان است. سعی کنید هر هزینه ای را یاد داشت کنید و به صورت ماهانه آمار بگیرید و هر ماه جمع کل هزینه ها را با حذف موارد غیر ضروری کاهش بدهید. لطفا سعی کنید در یاداشت هزینه های خود کوچکترین مورد را نیز از قلم نیندازید.

میزان دارایی و تعیین هدف:

ابتدا باید میزان بدهی و طلبکاری خود را مشخص کنید سپس یک هدف و برنامه خاصی را تعیین کنید. بعد از مشخص کردن میزان بدهی جهت خلاصی از آن و مدیریت پول‌هایتان باید درآمد هر ماه خود را به سه قسمت تقسیم کنید. برای تعیین هدف باید را آنرا به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و تمرکز خود را روی انجام آن بخش‌ها بگذارید. پیشنهاد ما به شما برای دستیابی به استقلال مالی سرمایه گذاری در بازار بورس می باشد و اگر اطلاعات کافی برای ورود به بورس ندارید در کلاس آموزش بورس ما شرکت نمایید

نوع سرمایه گذاری خود را مشخص کنید:

در بازار سرمایه، سرمایه گذاران از دسته های گوناگونی تشکیل می شوند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

۱- کسانی که از مشکلات فرار نمی کنند بلکه به دنبال راه حل برای آن مشکلات هستند، افرادی هستند موفق که به دنبال سود بالا هستند.

۲- کسانی که به دنبال پاسخ‌ سوالهای خود هستند اغلب کارمند یا خویش‌فرما هستند همچنین آنچه سرمایه‌گذاران دسته اول آماده کرده‌اند را می‌خرند.

۳- دسته ای که حال می خواهم آن را معرفی کنم از اکثریت افراد جامعه تشکیل شده است و آن هم افرادی هستند که دائما می گویند من هیچ چیز نمی‌دانم! و همواره دنبال رخ دادن یک معجزه بزرگ برای رسیدن به یک ثروت عظیم هستند. این افراد به دلیل نداشتن دانش مدیریت پول، بعد از بدست آورن پول سریع آن را از دست می دهند.

۴- اما کسانیکه تازه قصد دست یافتن به استقلال مالی را دارند ابتدا میبایست به یک کارآفرین و سپس به سرمایه‌گذاری مبدل شوند.

استفاده از تجربیات افراد:
به افراد موفق و شکست خورده در اطرافتان مانند یک الگو نگاه کنید. از موفقیت ها و شکست های این دو دسته استفاده کنید، از شکست های آنها عبرت بگیرید و به یاد داشته باشید که راه آنها را نروید. از افراد موفق سوال کنید که چه عاملی مسبب موفقیت آنها شد؟

به خودتان ایمان داشته باشید:

بسیاری از مردم فقط در حال تلاش برای داشتن امنیت مالی به جای استقلال مالی هستند. هر انسانی توانایی انجام کارهای بزرگ برای بدست آوردن ثروت بسیار عظیم را دارد به این فکر نکنید که من استعداد ندارم یا کم‌هوش هستم. یک اصل مهم برای داشتن استقلال مالی ایجاد تغییر در زندگی ، استقلال فکری قبول داشتن خودمان است. پس همواره به خود ایمان داشته باشید.

نظرات بسته شده است.