صندوق بین المللی پول از السالوادور می خواهد که بیت کوین را به عنوان یک ارز رسمی لغو کند

صندوق بین‌ المللی پول روز سه‌شنبه از السالوادور خواست مسیر خود را تغییر دهد و از پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان یک روش رسمی پرداخت، با اشاره به «خطرات مهم» این ارز دیجیتال، جلوگیری کند.

این کشور کوچک آمریکای مرکزی اولین کشوری بود که در سپتامبر گذشته ارز دیجیتال را قانونی کرد و به مصرف کنندگان این امکان را داد تا در تمام معاملات خود در کنار دلار آمریکا از آن استفاده کنند.

و مقامات صندوق بین المللی پول از رئیس جمهور السالوادور خواستند تا در این گام تجدید نظر کند، در حالی که هیئت اجرایی صندوق، که متشکل از نمایندگان دولت های عضو، از جمله ایالات متحده است، از زبان تندتری استفاده کرد.

صندوق بین المللی پول

بر اساس بیانیه ای که صندوق بین المللی پول صادر کرده است، مقامات از مقامات السالوادور خواسته اند که دامنه قانون بیت کوین را محدود کرده و ارز دیجیتال را به عنوان یک روش پرداخت رسمی لغو کنند. 

مقامات تاکید کردند که “خطرات قابل توجهی برای ثبات مالی، یکپارچگی مالی و حمایت از مصرف کننده” و انتشار اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین وجود دارد.

این صندوق نسبت به سطوح بالای نوسانات نرخ تبادل ارزهای دیجیتال هشدار داد. 

بیت کوین روز سه شنبه با قیمت ۳۷۰۰۰ دلار معامله شد که تقریباً نیمی از ارزش خود را در مقایسه با قیمت رکوردش در نوامبر ۶۷۷۳۴ دلار از دست داده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.