فرانسه رکورد کسری تجاری ۸۴ میلیارد یورویی را در سال ۲۰۲۱ ثبت کرده است

بر اساس گزارش اداره گمرک فرانسه در سال ۲۰۲۱ بدترین کسری تجاری تاریخ خود را به ثبت رساند که به میزان ۸۴٫۷ میلیارد یورو رسید. گمرک فرانسه در بیانیه خود توضیح داد که تراز تجاری عمدتاً با “انرژی و محصولات تولیدی” سنگین است.

به گفته همین منبع، تشدید کسری با «بازیابی قابل توجه واردات (۱۸٫۸+ درصد در مقابل -۱۳ درصد در سال ۲۰۲۰) در مقایسه با صادرات (+۱۷ درصد در مقابل -۱۵٫۸ درصد در سال ۲۰۲۰)» توضیح داده شده است. تاکنون بیشترین کسری تجاری در سال ۲۰۱۱ با ۷۵ میلیارد یورو ثبت شده است.

فرانک ریستر، وزیر تجارت خارجی به نوبه خود، طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “نگاه به چشم انداز کسب و کار ما مهم است” و به ویژه به “مازاد بی سابقه در بخش خدمات ۳۶٫۲ میلیارد یورویی” اشاره کرد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به تراز کالا، وخامت بیشتر ناشی از افزایش ۱۷٫۹ میلیارد یورویی قبض انرژی است.
از سوی دیگر وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: بخش‌های صادراتی همچنان پایین‌تر از سطح ثبت‌شده در سال ۲۰۱۹ هستند، مانند بخش هوانوردی که قبل از بحران سلامت تنها به ۵۷ درصد از سطح خود بازگشته بود. بهبود اقتصادی، با رشد ۷ درصدی اقتصاد فرانسه در سال گذشته.» این بر واردات کالاهای مصرفی و ابزارهای صنعتی تولید شده در خارج از کشور تأثیر گذاشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.