نظر وارن بافت در مورد سقوط سهام متا (فیس بوک) چیست ؟

نظر وارن بافت در مورد سقوط سهام متا (فیس بوک) چیست ؟

وارن بافت، سرمایه گذار و مدیر عامل شرکت Berkshire Hathaway Inc Class A (NYSE:BRKa) که به طور گسترده دنبال می شود، تجارت متا پلتفرم های فیسبوک (NASDAQ:FB) را “فوق العاده” و “استثنایی” توصیف کرده است. اما او هرگز در غول فناوری سرمایه گذاری نکرد.

آیا بافت می دانست امروز چه خبر است؟ متا در حال حاضر دوران سختی را سپری می‌کند که بر پلتفرم اصلی کسب‌وکار خود فیس‌بوک تأثیر می‌گذارد، زیرا برای ادامه رشد پایگاه کاربران خود و همچنین برای تسریع رشد درآمد تلاش می‌کند. این شرکت در کمتر از یک روز پس از انتشار گزارش سه ماهه چهارم، ۲۳۰ هزار میلیون دلار از سرمایه بازار خود را از دست داد که نشان از دشواری های شرکت داشت. با این حال، هنوز هم یکی از شرکت های بزرگ با ارزش بازار ۸۹۸٫۵۱ میلیارد دلار است.

وارن بافت

برای کارشناس بازار، شرکت تحت رهبری مارک زاکربرگ، اگرچه یک “کسب و کار رویایی” است، زیرا برای رشد بسیار به سرمایه کمی نیاز دارد، اما آینده آن با عدم اطمینان احاطه شده است، بنابراین او و شریکش چارلی مانگر توافق کردند که سرمایه گذاری در فیس بوک را انجام ندهند.

فرضیه بافت بر این اساس است که ارزیابی شرکت‌های «استثنایی» مانند متا چقدر دشوار است. از سال ۲۰۱۲، او ادعا کرده است که در این شرکت سرمایه گذاری نکرده است، زیرا نمی تواند پیش بینی کند که در پنج یا ده سال (یعنی اکنون) چه دستاوردی خواهد داشت.

“برای من آسان تر است که بگویم Coca -Cola Co (NYSE:KO) چقدر از فیس بوک یا گوگل (NASDAQ:GOOG) ارزش دارد. این بدان معنا نیست که آینده روشنی ندارد، اما چیزی است که من نمی دانم» این همان چیزی بود که بافت سال‌ها پیش گفت، چند روز پیش در گزارشی از اینسایدر منتشر شد.

در حال حاضر، زاکربرگ روی استفاده از تعداد زیادی از کاربرانی که فیس بوک در طول سال ها ایجاد کرده است، شرط بندی کرده است، چیزی که معتقد است یک انقلاب تکنولوژیکی جدید خواهد بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.