نفت برنت بالای ۹۴ دلار در هر بشکه بسته شد

قیمت نفت در جریان معاملات روز جمعه به دلیل انتظارات در مورد افزایش تقاضای جهانی برای نفت خام در سال جاری، تحت حمایت بهبود تدریجی اقتصادها از پیامدهای همه‌گیری کرونا، افزایش یافت. اوپک در گزارش ژانویه گذشته خود انتظار داشت که تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۲ افزایش شدیدی را به ثبت برساند و این سازمان پیش بینی خود را برای رشد تقاضای جهانی نفت خام در سال ۲۰۲۱ با حدود ۱۷۰۰۰ بشکه در روز به ۵٫۷ میلیون بشکه افزایش داد. در حالی که انتظارات آن برای سال ۲۰۲۲ معادل ۴٫۱۵ میلیون بشکه در روز بود.

اوپک اضافه کرد که تولید نفت این سازمان در ژانویه با حدود ۶۴ هزار بشکه افزایش به ۲۷ میلیون و ۹۸۱ هزار بشکه در روز رسید و انتظار دارد مصرف جهانی در سه ماهه سوم سال جاری به بیش از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش امروز خود پیش بینی خود از تقاضای جهانی نفت خام در سال ۲۰۲۲ را با ۳٫۲ میلیون بشکه در روز افزایش داد. این آژانس نسبت به کمبود عرضه جهانی هشدار داد که نوسانات شدید قیمت ها را تهدید می کند و آنها را به سطوح بالاتر می برد.

داده‌های منتشر شده توسط شرکت خدمات نفتی «بیکر هیوز» نشان می‌دهد که تعداد دکل‌های حفاری نفت در آمریکا در هفته جاری با ۱۹ افزایش به ۵۱۶ دکل رسیده است.

شاخص دلار (در برابر سبدی از ارزهای اصلی) در ساعت ۱۲:۴۰ به وقت تهران با ۰٫۲ درصد افزایش به ۹۵٫۷ واحد رسید و شاخص هفتگی ۰٫۳ درصد افزایش یافت.

در پایان معاملات، نفت خام تگزاس غربی ایالات متحده برای تحویل در ماه مارس با ۳٫۶ درصد یا حدود ۳٫۲۲ دلار افزایش به ۹۳٫۱۰ دلار در هر بشکه رسید و نفت خام به رشد هفتگی ۰٫۸ درصدی دست یافت.

قراردادهای برنت برای تحویل در آوریل ۳٫۳ درصد یا حدود ۳٫۰۳ دلار افزایش یافت و به ۹۴٫۴۴ دلار در هر بشکه رسید و نفت خام به رشد هفتگی ۱٫۲ درصدی دست یافت که هشتمین دوره متوالی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.