چه عواملی باعث افزایش قیمت نفت امروز می شود؟

قیمت نفت امروز نیز کاهش یافت تا اولین زیان هفتگی قوی خود را از اواسط دسامبر به ثبت برساند و این پس از تماس های جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و پادشاه عربستان سعودی در مورد عرضه نفت در منطقه و همچنین انتظارات از نتایج حاصل شد. مذاکرات ایران با آمریکا که بر کاهش نفت تاثیر گذاشت.

در زیر به تفصیل مهم ترین محرک های قیمت نفت امروز می پردازیم

بازارها منتظر پیامدهای افزایش قیمت در ایالات متحده هستند، زیرا داده های دولت دیروز پنجشنبه نشان داد که تورم در ژانویه گذشته به بالاترین سطح از فوریه ۱۹۸۲ رسیده است و ۷٫۵٪ را ثبت کرده است که فشار بیشتری را بر فدرال رزرو در رابطه با این موضوع می افزاید.

تماس بایدن و عربستان با هدف بحث در مورد تامین انرژی و تحولات خاورمیانه از جمله مسائل ایران و یمن در گفت و گوی تلفنی روز گذشته چهارشنبه انجام شد.

گفتگوهای بین ایالات متحده و ایران در مورد احیای توافقی که محدودیت های متعدد یا معافیت از تولید سلاح های هسته ای را برای کشور عضو اوپک، ایران اعمال می کند، در حال پایان است و اگر ایالات متحده تحریم های ایران را لغو کند، ایران قادر خواهد بود. برای افزایش محموله‌های نفت، که به نوبه خود، عرضه جهانی نفت خام را افزایش می‌دهد، که نگرانی‌ها در مورد عرضه محدود را کاهش می‌دهد.

“اوپک پلاس” هفته گذشته موافقت کرد که متعهد به افزایش متوسط ​​در تولید خود شود، در زمانی که این گروه در دستیابی به اهداف فعلی تولید با مشکل مواجه است، در حالی که با احتیاط با درخواست های مصرف کنندگان عمده برای افزایش عرضه به منظور آرام کردن افزایش قیمت ها برخورد می کند.

اوپک در گزارش ماهانه خود که روز پنجشنبه منتشر کرد، همچنین تأیید کرد که با توجه به احیای فعالیت های اقتصادی، بهبود مصرف جهانی ممکن است فراتر از انتظارات امسال باشد.

برآورد شرکت‌هایی که حرکت محموله‌های نفتی را امروز دنبال می‌کنند نشان می‌دهد که صادرات نفت ایران برای اولین بار در سه سال اخیر و پس از افزایش محموله‌ها به چین به بیش از یک میلیون بشکه در روز رسیده است. توافق، یا تحریم ها برداشته شده است؟

بر این اساس، ریسک پذیری در بازار نفت شاهد تغییراتی بود که با کاهش قیمت نفت خاتمه یافت و قراردادهای نفت خام «وست تگزاس» آمریکا با حدود ۰٫۰۷ درصد به رکورد ۸۹٫۸۲ دلار در هر بشکه نفت رسید و در عین حال قراردادهای نفت خام «برنت» نیز با حدود ۰٫۲۱ درصد کاهش به ۹۱٫۲۲ دلار در هر بشکه نفت رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.