کاردانو چیست؟ و سرمایه گذاری در آن چه فایده ای دارد؟

ارز کاردانو یکی از معروفترین ارزهای دیجیتال است. در این مقاله ما درمورد اینکه واحد پول کاردانو چیست و پروژه ارز کاردانو چیست آشنا می شویم.

Cardano یک ارز رمزنگاری شده و یک سیستم محاسباتی غیرمتمرکز است و یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد به نام Ouroboros دارد که معاملات را بدون هزینه های بالای انرژی تأیید می کند.

Cardano یک پروژه بلاک چین و رمز ارزهای غیرمتمرکز است که کاملاً منبع باز است. کاردانو در حال توسعه یک بستر قراردادی هوشمند است که سعی در ارائه ویژگی های پیشرفته تر از هر پروتکل قبلی دارد. این اولین پلت فرم بلاکچین است که ابتدا از یک فلسفه علمی و یک رویکرد تحقیق محور تکامل می یابد. تیم توسعه متشکل از یک گروه بزرگ جهانی از مهندسان و محققان خبره است.

کاردانو

Cardano پروژه ای است که در سال ۲۰۱۵ به عنوان تلاشی برای تغییر نحوه طراحی و توسعه ارزهای رمزپایه آغاز شده است. تمرکز اصلی مجموعه خاصی از نوآوری ها ارائه یک اکوسیستم متعادل و پایدار است که نیازهای کاربران و همچنین سایر سیستم های متقاضی یکپارچه سازی را بهتر در نظر بگیرد.

با قضاوت از بسیاری از پروژه های متن باز، کاردانو کار خود را با یک نقشه راه جامع یا حتی یک مقاله سفید رسمی آغاز نکرد. در عوض این مجموعه از اصول طراحی، بهترین شیوه های مهندسی و راه های اکتشاف پذیرفته شده است. این موارد شامل موارد زیر است:

  • حسابداری جداگانه و محاسبات در لایه های مختلف
  • گروه های کوچک از دانشگاهیان و توسعه دهندگان رقابت با کارشناسی شده تحقیقات
  • استفاده گسترده از تیم های چند رشته از جمله استفاده های اولیه از کارشناسان INFOSEC
  • توانایی برای ارتقاء سیستم های مستقر بدون از بین بردن شبکه
  • در حال توسعه یک میکانیزم غیر متمرکز برای آینده کار
  • نیاز به حساب كردن دارایی های متعدد را در همان دفتر حساب تایید می كنند
  • خلاصه معاملات شامل فراداده های اختیاری به منظور تراز بهتر با نیازهای سیستم های قدیمی،
  • اتخاذ یک فرایند مبتنی بر استانداردها با الهام از تیم مهندسی اینترنت با استفاده از یک مبنای سفارشی برای بستن طراحی پروتکل نهایی
  • دنبال زمینه ای سالم برای تنظیم مقررات قانونی با تجارت بدون به خطر انداختن برخی از اصول اساسی موروثی از بیت کوین باشید.

مدیرانی که در کاردانو کار می کردند شروع به کشف ادبیات ارزهای رمزپایه و ساخت یک مجموعه ابزار انتزاعی کردند. نتایج این مقاله کتابخانه گسترده مقالات IOHK و چندین نتیجه نظرسنجی از جمله مروری بر زبان مدرن نوشتاری و پروژه Scorex است.

برخلاف پروتکل های موفق مانند TCP / IP ، در طراحی ارزهای رمزپایه لایه های کمی وجود دارد. تمایل به حفظ یک مفهوم اجماع در مورد واقعیت ها و حوادث ثبت شده در یک دفتر ، صرف نظر از منطقی بودن آن وجود داشت.

به عنوان مثالEthereum  در تلاش برای تبدیل شدن به یک رایانه جهانی پیچیدگی های عظیمی را ایجاد کرده است ، اما از نگرانی های پیش پا افتاده ای که به طور بالقوه به توانایی سیستم برای عملکرد به عنوان ذخیره ارزش آسیب می رساند رنج می برد.

به عنوان یک نتیجه گیری ، کاربران سازمانی نمی توانند میلیون ها دلار منابع را به پروتکل هایی اختصاص دهند که نقشه راه و بازیگران پشت آن زودگذر خرده پا یا افراطی هستند. باید فرایندی موثر وجود داشته باشد که به موجب آن اجماع اجتماعی بتواند حول چشم انداز توسعه پروتکل اساسی شکل بگیرد. اگر این روند بیش از حد دست و پا گیر باشد ، تقسیم بندی ممکن است جامعه را تکه تکه کند.

سیستم های مالی قدیمی مانند آنهایی که از SWIFT ،FIX  و ACH تشکیل شده اند ، غنی از فراداده معاملاتی هستند. دانستن اینکه چه مقدار ارزش بین حسابها منتقل می شود کافی نیست و تنظیم مقررات اغلب به اسناد بازیگران درگیر ، اطلاعات مربوط به انطباق ، گزارش فعالیت مشکوک و سایر سوابق و اقدامات نیاز دارد.

بنابراین ، منطقی به نظر می رسد که نتیجه بگیریم که دستکاری فراداده می تواند به اندازه ارز تقلبی یا بازنویسی گزارش معاملات مضر باشد. عدم تمایل بازیگران به گنجاندن این زمینه ها در تصویب جریان اصلی و حمایت از مصرف کننده ضد تولید به نظر می رسد.

تمرکز ما بر طراحی جنبه های اجتماعی ارز رمزنگاری شده ، ساخت لایه لایه با تفکیک حسابداری ارزش از حسابهای پیچیده و تأمین نیازهای تنظیم کنندگان در محدوده چندین اصل ثابت است.

کاردانو چیست؟ و سرمایه گذاری در آن چه فایده ای دارد؟

 

اثبات ریسک:

استفاده از اثبات مشارکت در ارز رمزنگاری شده یک انتخاب بحث برانگیز است ، اما از آنجا که مکانیزمی را برای تأمین رأی ایمن ایجاد می کند ، مقیاس پذیری بیشتری دارد و امکان طرح های تشویقی عجیب تری را فراهم می کند.

پروتکل اثبات مالکیت ما Ouroboros نام دارد و توسط تیمی بسیار مستعد از طراحان رمزنگاری از ۵ موسسه دانشگاهی به رهبری پروفسور آگیلوس کیایاس از دانشگاه ادینبورگ طراحی شده است. نوآوری اولیه که فراتر از امنیت آن را با یک مدل رمزنگاری دقیق به ارمغان می آورد ، یک طراحی مدولار و انعطاف پذیر است که امکان تنظیم چندین پروتکل برای بهبود عملکرد را فراهم می کند.

این روش امکاناتی مانند واگذاری ، ایست های بازرسی مشترک ، ساختار داده های بهتر برای مشتری های سبک‌تر ، اشکال مختلف تولید اعداد تصادفی و حتی فرض های همگام سازی متفاوت را فراهم می کند. با تکامل شبکه از هزاران به میلیون ها و حتی میلیاردها کاربر ، الزامات الگوریتم اجماع آن نیز تغییر خواهد کرد. از این رو ، ضروری است که شما انعطاف کافی برای پذیرش این تغییرات و در نتیجه اثبات آینده ارز رمزنگاری شده داشته باشید.

عناصر اجتماعی پول:

می توان گفت که بخش عمده ای از ارزش ارز رمزنگاری شده از جامعه آن ، نحوه استفاده از ارز و میزان مشارکت آن در توسعه ارز حاصل می شود. علاوه بر تفکر ، ارزهایی مانند Dash حتی دارای سیستم هایی هستند که مستقیماً در پروتکل ادغام می شوند تا جامعه خود را در تصمیم گیری در مورد اولویت های توسعه و تأمین مالی درگیر کنند.

تنوع زیاد ارزهای رمزپایه نیز سرنخی از عناصر اجتماعی آن فراهم می کند. اختلافات بر سر فلسفه و سیاست های پولی یا حتی بین توسعه دهندگان اصلی منجر به تکه تکه شدن و خارها می شود.

بنابراین ، به نظر می رسد که عناصری از سیستم های قدیمی وجود دارد که در صنعت ارزهای رمزپایه مفقود شده اند. ما استدلال می کنیم و در نقشه راه کاردانو نیز به ما القا شده است که کاربران پروتکل برای درک قرارداد اجتماعی پشت پروتکل خود به مشوق هایی نیاز دارند و آزادند که تغییرات را به روشی سازنده پیشنهاد دهند. این آزادی ، از تعیین چگونگی سازماندهی بازارها گرفته تا پروژه هایی که باید تأمین مالی شوند ، به همه جنبه های سیستم تبادل ارزش گسترش می یابد. با این حال ، نه می تواند توسط بازیگران مرکزی واسطه شود و نه به برخی از بودجه های خاص نیاز دارد.

کاردانو برای پاسخگویی به نیازهای کاربران خود ، سیستمی از پروتکل های پوششی مبتنی بر CSL را پیاده سازی خواهد کرد.

هر کاربر باید واجد شرایط درخواست پول از اعتماد از طریق سیستم رای گیری باشد و ذینفعان CSL در مورد اینکه چه کسی ذینفع می شود رای دهند. این فرآیند با شروع مکالمه در مورد اینکه چه کسی باید بودجه بگیرد یا چه چیزی نباید تأمین شود ، یک حلقه بازخورد مثمر ثمر ایجاد می کند که در سایر ارزهای رمزنگاری شده با سیستم های Treasury / Trust مانند Dash وجود دارد.

بحث های مربوط به بودجه رابطه ای بین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت ، قرارداد اجتماعی ارز رمزنگاری شده ، اولویت ها و اعتقاد به ارزش آفرینی با پیشنهادات خاص را تعیین می کند. این گفتگو به این معنی است که جامعه دائماً در حال ارزیابی و بحث درباره اعتقادات خود در برابر نقشه های بالقوه است.

امیدواریم که کاردانو سرانجام یک سیستم رسمی مبتنی بر بلاکچین برای پیشنهاد و رأی دادن را در اختیار شما قرار دهد. بیت کوین با بحث اندازه بلوک ، اتریوم با چنگال DAO و بسیاری دیگر از ارزهای رمزپایه دیگر ، در موارد مکرر ، استدلال های لاینحل در مورد جهت فنی و اخلاقی ارز رمزپایه را تحمل کرده اند.باید گفت که بسیاری از این اختلافات و فروپاشی جامعه که هنگام اقدام به نتیجه می رسد ، نتیجه مستقیم فقدان فرایندهای رسمی بحث در مورد تغییر است.

در بدترین حالت ، اختیار اخلاقی برای اقدام می تواند به هر کسی که توسعه دهنده ، زیرساخت و روابط مالی دارد ، منتقل شود نه بهترین خواسته های اکثریت قریب به اتفاق جامعه. علاوه بر این اگر دسترسی به بخش بزرگی از جامعه یا جدا شدن از مشاغل ناشی از انگیزه های باشد ، پس چگونه واقعاً می توان فهمید که اقدامات آنها قانونی است؟

کاردانو چیست؟ و سرمایه گذاری در آن چه فایده ای دارد؟

 

طرح لایه ای  Cardano Layer

هنگام طراحی پروتکل ها و زبان های عالی ، نباید به آینده نگاه کرد ، بلکه باید به گذشته نگاه کرد. نمونه های زیادی از ایده های جالب را ارائه می دهد که روی کاغذ عالی هستند ، اما به هیچ وجه زنده نمانده اند ، مانند استانداردهای اتصال سیستم های باز را که از TCP / IP تا JavaScript تحمل کرده اند فراهم می کند.

کاردانو یک سیستم مالی است که ماهیت اجتماعی آن را می پذیرد. نیاز فوق العاده ای به انعطاف پذیری و توانایی رسیدگی به پیچیدگی دلخواه در معاملات یک کاربر خاص وجود خواهد داشت. در صورت موفقیت ، منابع محاسباتی ، ذخیره سازی و شبکه گسترده برای تأمین میلیون ها معامله همزمان مورد نیاز است.

با این حال ، ما یک رابین هود دیجیتال غیرمتمرکز نداریم که از گره های غنی تهیه کرده و آن را به فقرا بدهیم تا به یک شبکه عادلانه دست پیدا کنیم. همچنین ما این لوکس را نداریم که به منافع انسانی اعتماد کنیم و نوع دوستی را برای منافع بیشتر شبکه فدا کنیم.

بلاکچین ها پایگاه داده های نهایی هستند که دارای تضمین در مورد مهر زمان و ثبات هستند. در متن پول ، آنها مالکیت دارایی ها را سفارش می دهند. افزودن یک محاسبه پیچیده با ذخیره و اجرای نرم افزار یک مفهوم متعامد است.

علاوه بر این ، برخی از حساب ها ماهیت خصوصی دارند. به عنوان مثال ، هنگام محاسبه میانگین حقوق و دستمزد یک کارگر اداری ، لزوماً نمی خواهیم میزان دریافتی هر شخص را فاش کنیم.

بنابراین ، ما این موقعیت را انتخاب کرده ایم که حسابداری ارزش باید از داستان دلیل انتقال ارزش جدا شود. به عبارت دیگر ، تفکیک مقدار از حساب. این جدایی به این معنا نیست که کاردانو از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نخواهد کرد. برعکس ، با شفاف سازی این جداسازی ، امکان انعطاف پذیری بیشتر در طراحی ، استفاده ، حریم خصوصی و اجرای قراردادهای هوشمند فراهم می شود.

برنامه نویسی:

با شروع یک زبان اسکریپت نویسی ، معاملات بین آدرس ها در یک دفتر برای اجرای و اعتبارسنجی به نوعی اسکریپت نیاز دارند. و همچنین نمی خواهد یک اسکریپت طراحی شده ضعیف باشد که مقدار را به یک آدرس مرده ارسال کند ، و پول را غیر قابل استرداد کند.

سیستم هایی مانند بیت کوین یک زبان متنی بسیار انعطاف ناپذیر و بسیار سخت ارائه می دهد که برنامه ریزی ، خواندن و درک معاملات دقیق در آن دشوار است. با این حال ، برنامه ریزی کلی زبان هایی مانند Solidid پیچیدگی فوق العاده ای را به سیستم وارد می کند و برای مجموعه بازیگران بسیار کوچکتر مفید است.

مزیت اصلی این است که امنیت و اجرای آن به خوبی قابل درک است. می توان شواهدی را برای نشان دادن درستی الگوها و فضای طاقت فرسای اجرای رویدادهای معاملاتی مشکل ساز مانند ایجاد پول جدید از هوا یا سهولت کار نوشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.