کاهش اکثر ارزهای دیجیتال و ارزش بازار زیر دو تریلیون دلار است

اکثر ارزهای دیجیتال در جریان معاملات روز جمعه تحت تأثیر فشارهای تورمی فزاینده در سراسر جهان کاهش یافتند که ممکن است منجر به تغییر در سیاست های پولی بانک های مرکزی جهانی شود.

داده‌های دولتی که دیروز منتشر شد نشان داد که شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در ماه ژانویه ۰٫۶ درصد افزایش یافت که بیش از انتظارات برای افزایش ۰٫۴ درصدی بود و شاخص به ارزش پایه خود نیز ۰٫۶ درصد افزایش یافت. بر اساس این داده ها، تورم در ایالات متحده در ژانویه به ۷٫۵ درصد به صورت سالانه افزایش یافت که بالاترین سطح از فوریه ۱۹۸۲ است، زمانی که تحلیلگران انتظار داشتند این شاخص به ۷٫۲ درصد برسد.

کاخ سفید در مورد این داده ها اظهار نظر کرد و گفت که تعجب آور نیست و از خانواده ها خواست تا بر افزایش ساده ماهانه و نه سطح عمومی تورم تمرکز کنند.

شایان ذکر است که فدرال رزرو به تمایل خود برای افزایش نرخ بهره در نشست ماه مارس آینده خود اشاره کرده است، اما تاکید کرده است که این به معنای تغییر نرخ بهره در هر جلسه ای که در طول سال ۲۰۲۲ برگزار می کند نیست.

تحلیلگران بر این باورند که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است برای مقابله با فشارهای تورمی فزاینده، سرعت افزایش نرخ بهره را در دوره آینده تسریع بخشد.

این امر در اظهارات جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس مشهود بود که در آن حمایت خود را از تصمیم بانک مرکزی ایالات متحده برای افزایش ۱ درصدی نرخ بهره تا اول ژوئیه آینده اعلام کرد.

از نظر معاملاتی، قیمت بیت کوین در ساعت ۱۹:۴۶ به وقت تهران در پلتفرم «Coin MarketCap» با ۳٫۵ درصد کاهش به ۴۳٫۵ هزار دلار رسید، اما به رشد هفتگی ۸ درصدی دست یافت و قیمت اتریوم نیز کاهش یافت. ۳٫۵ درصد به ۳۰۸۶٫۱ دلار رسید، این ارز در این هفته ۵ درصد افزایش داشت.

مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته با ۳٫۴ درصد کاهش به ۱٫۹۸ تریلیون دلار رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.