درآمد در بورس چقدر است؟ + روش های افزایش آن

به نظر شما با سرمایه گذاری در بورس می توان به صورت ماهیانه کسب درآمد کرد؟

 

درآمد در بورس چقدر است؟

اگر به دنبال اطلاعاتی از قبیل درآمد ماهیانه بورس چقدر است؟ میزان سود دهی در بورس چقدر است؟ و … این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

بورس ایران یک بورس درصدی است و دارای محدودیت بالا و پایین شدن قیمت است. یک نکته حائز اهمیت که افراد تازه کار ملزم به دانستن آن هستند این است که زمانی که شما اقدام به خرید سهام یک شرکت بورسی می کنیدامکان اینکه به سرعت قیمت سهام نصف شود یا پول شما دوبرابر شود وجود ندارد به دلیل وجود دامنه نوسان ۵% در بازار بورس. قبل از شروع سرمایه گذاری میبایست ابتدا اصول سرمایه گذاری در بورس را یاد بگیرید. نکته مهمی که باید آن را برای حضور در بازار بورس به خاطر بسپارید، این است که حضور در بورس باید توأم با نگاهی کلان و چشم‌اندازی بلندمدت باشد.

نکته! در بورس‌های بین‌المللی مانند وال استریت ، دامنه نوسان وجود ندارد بلکه تنها در بورس ایران است که این دامنه نوسان وجود دارد و همانند یک نقطه امن عمل می کند زیرا باعث بوجود آمدن یک خیال راحتی برای شخص سرمایه گذار می شود چون فقط ۵% از سرمایه شما نسبت به روز قبل می‌تواند کاهش داشته باشد نه بیشتر!!

سوالاتی که قبل از سرمایه گذاری در بورس به ذهن فرد تازه کاری خطور می کند عبارت است از:

  • درآمد بورس در یک ماه چقدر است؟
  • درامد ماهیانه از بورس چقدر است ؟
  • آیا می توانم همانند یک فرد موفق و ثروتمند در بورس فعالیت داشته باشم؟
  • روش کسب درآمد از بورس چگونه است؟
  • آیا می توانم یک فرد حرفه ای در بورس شوم؟
  • آیا بورس به عنوان شغل اول می‌شود ؟
  • آیا امکان کسب سود میلیونی از بورس با سرمایه کم وجود دارد؟
  • سود بورس چند درصد است؟
  • میانگین درامد بورس چقدر است؟

قبل از شروع باید بدانید که در بورس هم می توان درآمد بالایی داشت و بلعکس می توان با ضرر و زیان مواجه بود. سرمایه گذاری در بورس دارای ریسک می‌باشد و امکان افزایش و کاهش سرمایه شما همواره وجود دارد و این تا حد زیادی به  انتخاب سهام شما بستگی دارد و حال ما دو روش برای کاهش ریسک به شما پیشنهاد می کنیم:

  1. شرکت در کلاس آموزش بورس موسسه فارسی

کسب سود در بورس:

میزان کسب سود در بورس به اندازه زیادی به میزان سرمایه شما بستگی دارد. هر چقدر سرمایه شما بیشتر باشد، سودی که می‌توانید از بورس بدست آورید نیز بیشتر خواهد بود.

زمانیکه یک شخصی سهام شرکتی را خریداری می‌کند، قیمت سهام خریداری شده بعد از مدتی رشد می‌کند و حال اگر قصد فروش آنرا داشته باشید می توانید با یک قیمت بالاتر از قیمتی خرید خود بفروشید پس در نتیجه به این مابه تفاوت قیمت خرید سهام و قیمت فروش سهام سود گفته می شود.

 شما می توانید به یک روش دیگر نیز به سود دست یابید، زمانیکه سهام یک شرکت را خریداری می‌کنید و پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه (اگر از معنای مجمع بی اطلاع هستید به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله آموزش جامع مجمع های بورسی را مطالعه کنید.) شرکت مبلغی سود بین سهامدارانش پرداخت می‌کند و اگر در زمانی که مجمع برگزار شده شما نیز سهام آن شرکت را در اختیار داشته باشید، سود آن سهام را می‌توانید دریافت کنید. شایان ذکر است که همه شرکت‌ها سود نقدی سهام پرداخت نمی‌کنند.

کسب درآمد در بورس:

با توجه به مطالب ذکر شده در قسمت فوق در مورد عدم قطعی بودن رشد قیمت سهام خریداری شده شما، نتیجه میگیریم که سود یا زیان شما نیز قطعی نیست و باید گفت هیچ معامله‌ای وجود ندارد که از سودده بودن آن مطمئن باشیم بنابراین داشتن انتظار برای دست یافتن به درآمد ماهیانه از بورس منطقی نیست. باید این نکته را نیز بدانید با سرمایه زیاد می توانید به تشکیل پرتفوی یا سبد سهام با ریسک پایین بپردازید و دست آخر نیز به کسب درآمد ماهیانه و ثابت برای تامین هزینه‌های زندگی دست پیدا کنید. جالب است بدانید که شما میتوانید به درآمد میلیونی از بورس برسید حتما می پرسید چطور چنین چیزی امکان دارد؟ در جواب باید بگویم که کسب درآمد و سود میلیونی از بورس نیازمند این است که شما باید به تناسب انتظارتان، سرمایه خود را نیز افزایش بدهید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که سود سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند به طور ماهانه، آنها را به درآمدی ثابت و امن برساند و باید بگوییم که چنین فکری کاملا  اشتباه است. زیرا همانطور که گفته شد بازار سرمایه دارای نوساناتی است و این نوسانات در گروی مسائل از جمله اتفاقات سیاسی، اجتماعی و جغرافیایی است پس اگر به فکر داشتن درآمد ثابت از بورس هستید همین الان تجدید نظری در فکر خود کنید. درآمد ماهیانه از بورس و سود سرمایه‌گذاری در بورس مدام در نوسان است و رقم آن بسته به تخصص، مبلغ سرمایه‌گذاری و مهارتتان دارد.

نکته مهم!

افرادی که بطور اصولی شروع به سرمایه‌گذاری در بورس می‌کنند به صورت واضح می‌دانند که صبر و حوصله و شناخت کافی از بازار از اصول موفقیت در بورس است و نمی‌توان انتظار داشت سهامی که خریداری کرده‌اید به سرعت برای شما سود به همراه داشته باشد. معمولا صبر و حوصله زیادی لازم است تا حرکات روزانه و مرور قیمت در روزهای متمادی با هم جمع شوند و سود و زیان را رقم بزنند.

 

نظرات بسته شده است.